Rejsy Kanałem Augustowskim.Kanał Augustowski - atrakcje i przyroda

Home Nasza flota

Nasza flota

Barki naszej floty to HABER 20 mini Reporter

Producent - Stocznia HABER YACHTS Sp.z o.o.


 

Czarter dla 5 osób  bez patentu!

Analizując przyczyny sukcesu jachtu motorowego HABER 33 Reporter, oraz zapotrzebowanie rynku na łodzie motorowe, zdecydowaliśmy się na stworzenie nowej mniejszej i uniwersalnej jednostki, którą ochrzciliśmy imieniem Mini-Reporter. 


Dzięki minimalnemu zanurzeniu, wynoszącemu w wersji bez kilu zaledwie 20 cm, nie ma praktycznie takich miejsc na trasach żeglugowych, kanałach, czy morskich wodach przybrzeżnych, które nie byłyby dostępne dla HABRA 20 mini Reporter. Wręcz przeciwnie: piękno przyrody, do tej pory z bliska nieosiągalne dla większych łodzi, stoi dla Państwa otworem i zaprasza na swoje odkrycie. 
Dla zapewnienia stateczności kursowej można zastosować płytki długi kil – zanurzenie 0,35 m lub obsługiwane z kokpitu miecze boczne – zanurzenie 0,65 m. Wysokość HABRA 20 mini Reporter nad wodą wynosi 1,50 m (a w wersji z wysoką nadbudówką, która chroni miejsce sternika i kokpit przed wiatrem i deszczem - 2,17 m) – oznacza to, że nie ma takiego mostu na drogach wodnych, pod którym nie można by było przepłynąć.

 

 

 

 

Biorąc pod uwagę wygodę i przestronność wnętrza, powinien ten jacht nosić przydomek „maxi“ - pięć osób ma miejsce do spania, natomiast dwie osoby mogą bardzo komfortowo spędzić nawet kilkutygodniowy urlop. W forpiku znajduje się szerokie łóżko, na którym mogą spać trzy osoby, po złożeniu stołu w messie powstaje dodatkowa podwójna koja. Na przeciwko niej znajduje się wygodny kambuz z miejscem do pracy, dwupalnikową kuchenką spirytusową oraz zlewozmywakiem. Obok kambuza została usytuowana szafka na ubrania, a po przeciwnej stronie oddzielna toaleta z umywalką. Dodatkowo możliwa jest też zabudowa wnętrza według osobistych życzeń przyszłych armatorów, jak również takie wyposażenie dodatkowe, jak klimatyzacja, ogrzewanie, lodówka, prysznic etc. 

 

 

Dzięki rufowej i dziobowej zejściówce można bezproblemowo poruszać się między kokpitem a pokładem dziobowym oraz obsługiwać jacht podczas manewrów portowych lub w śluzach. 
Ciekawą zaletą tego jachtu są trzy rodzaje napędów: 
- z zaburtowym silnikiem spalinowym (śruba uciągową, 4-8 KM)
- z zaburtowym lub stacjonarnym silnikiem elektrycznym 
- napęd wykorzystujący siłę ludzkich mięśni jako hybryda napędu mięśniowego 
i elektrycznego. W tej wersji przewidziane są dwa stanowiska do pedałowania, jak na
rowerze.

Manewrowość tej łodzi jest bardzo prosta, można zawrócić nią praktycznie w miejscu oraz z łatwością poruszać się w najciaśniejszych marinach. 

Małe rozmiary HABRA 20 mini Reporter (długość: 6,12m, szerokość: 2,35m, 
waga: 0,8 – 1,2t) oraz mocne, płaskie dno sprawiają, że jacht ten jest bardzo prosty do przewozu własnym środkiem transportu. W ten sposób cała Europa stoi przed Państwem otworem. 


HABER 20 mini Reporter - luksus na wyciągnięcie ręki.

 
Kontakt z nami...
Netlink
Andrzej Gniedziejko
ul.Wypusty 17
16-300 Augustów
Tel/Fax: 876430643
Tel.kom.: 502 66 72 72
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Rezerwacje Czarter Barki
Z ostatniej chwili...
Informacje żeglugowe
  1. Dostępny szlak w sezonie 2020

W sezonie 2020  kanał dostępny na całym szlaku Biebrza -Niemen  ( remont śluzy Swoboda ukończony ) .

Na Kanale Augustowskim obowiązuje ruch bezwizowy, należy posiadać aktualny paszport,  wniosek i ubezpieczenie. Wniosek i ubezpieczenie możliwe do uzyskania na Stanicy Wodnej Płaska.

z Augustowa w stronę granicy z Białorusią (47 km) na trasie  śluzy : Przewięź, Swoboda , Gorczyca, Paniewo ( dwukomorowa ), Perkuć, Mikaszówka, Sosnówek, Tartak , Kudrynki, graniczna Kurzuniec. Po stronie białoruskiej śluzy : Wołkuszek, Dąbrówka, Niemnowo ( czterokomorowa ), rzeka Niemen .

Czas pokonania 4 dni

-  z Augustowa w stronę rzeki Biebrzy (33 km) dostępny odcinek do śluzy Dębowo .Na trasie śluzy : Augustów, Białobrzegi, Borki, Sosnowo, Dębowo . Czas pokonania 2 dni. Za śluzą Dębowo wpływamy na rzekę Biebrzę czyli Biebrzański Park Narodowy żegluga możliwa na podstawie zezwolenia z BPN.

-  Z Augustowa na rzekę Rospudę  ( pokonujemy jezioro Necko, Jezioro Rospuda i wpływamy w rzekę Rospuda odcinek ok. 10 km. i z powrotem . Uwaga na rzece brak możliwości dobicia do brzegu ( trzciny i mokradła ). ;  czas pokonania 1 dzień

 

Więcej …